Pořízení bulíčka

Pořízení buličího miminka je radostná událost, ale nejdříve bychom si měli odpovědět na pár otázek.

1) Proč bullterrier?

Každý, kdo si pořizuje psího člena rodiny, by měl vědět, jakého psa, popř. k jakému účelu, chce. Určitě není vhodné vybírat jen podle vzhledu. Vybíráte si parťáka na velkou část života a je dobré se předem s plemenem seznámit např. na výstavách, v chovatelských stanicích, při psích procházkách apod.  Nepodléhejte módním trendům, pes není doplněk!

2) Mám na psa čas?

Psí kamarád s Vámi bude 10 a více let. Jeho pořízení ovlivní váš denní režim. Musíte mu věnovat spoustu času, nestačí ho 2x za den vzít na pět minut ven a zbytek dne ho někde zavřít. Pes není plyšák, není možné ho odložit a nevšímat si ho. A to ani když nebudete mít náladu, bude ošklivé počasí, nebude Vám dobře.

Každý pes potřebuje výchovu, ale také zábavu např. ve formě her, výcviku, sportů… Jedině, když se Vašemu psovi budete věnovat, budete mít vyrovnaného parťáka.

3) Jsem ochoten do psa investovat také finančně?

Pořizovací náklady na štěně tvoří jen malou část vynaložených peněz. Musíme počítat také s pravidelnou veterinární péčí, s nepopulárními poplatky obcím, s náklady na krmení, které nejsou zanedbatelné, chceme-li psa krmit kvalitně, což by mělo být cílem každého majitele psa. Mohou se přihodit mimořádné události- úrazy, zničení věcí psem apod. Pokud potřebujeme odcestovat a nemáme pro psa hlídání, psí hotel nás bude také něco stát.

4) Souhlasí s pořízením psa všichni členové domácnosti?

Přivést psa do rodiny, kde o něj není zájem, není vůbec dobrý nápad. S pořízením by měli souhlasit všichni členové rodiny, se kterými bude bydlet. Také bychom měli vědět, že v rodině nemáme alergika. Brzy bychom řešili hledání nového domova pro naše štěně.

Jen pár slov na závěr 🙂

Štěně se opravdu nerodí vychované a vycvičené, neumí se hned venčit pouze na správném místě a nevydrží celý den. Prozkoumává svoje okolí a opravdu neví, že ta židle, kterou máte v kuchyni, stála 1500,-Kč a klidně se pustí do její úpravy za pomoci svých zoubků. Se svým novým kamarádem vás čekají starosti navíc, ale také mnoho radosti a společných zážitků.