Novinky


Coffey je chovný pes 🙂

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 84290313_2548065952114109_6647083737399951360_n-1024x973.jpg.

30.8.2019

Výsledky rentgenů

Tak jsme se dočkali a máme výsledky Cofískovo rentgenů, takže:

Matamba Coffey
DKK A/A
DLK 0/0

Máme samozřejmě radost 🙂 a pokračujeme dál – uchovnění.

Co se dělo od začátku roku

I když nejsou informace na webu aktualizované, neznamená to, že se u nás nic neděje. S naší omladinou jsme na okoukání vyrazili na 2 výstavy, jednou byla Mezinárodní výstava psů v Praze, kde si doběhl
Bacardi pro V1, CAJC, BOJ a
Bounty pro V1, CAJC.

Další výstavou byla Speciální výstava KABT v kempu Babylon, kdy nás celým dnem provázel déšť. Bakouš nás uplně ignoroval a i přesto dostal známku Výborná, Bountynka schytala slejvák a známku VD. Výstavy se účastnila také naše Baxy, ta si odnesla ocenění Výborná. No a Casička se podívala do třídy veteránů, ze kterého odešla se známkou V2.

Všichni 3 mladí prošli chovným svodem.

Fotky žádné nemáme, protože si kluci nevšimli, že nemají kartu ve foťáku 😀

Další novinkou je, že už má Coffey konečně FCI PP!!! Že nám to ale dalo zabrat! 🙂 Pro zápis do pomocného registru bylo nutné získat 2 posudky od rozhodčích s aprobací na plemeno, první posudek máme od pana Lozice Željka s oceněním Výborná, druhý od pana Karla Hořáka, taktéž s Výbornou. Po obdržení PP jsme stihli přihlásit na MVP v Mladé Boleslavi, kde Coffey dostal známku V1, CAC. Máme radost 🙂

V současné době čekáme na vyhodnocení RTG DKK a DLK, čekáme a čekáme, protože se na veterině rozbil rentgen a není možné se dostat k uloženým snímkům. Tak snad se brzy opraví a budeme vědět, jak na tom Coffey je.
Pak už snad nebude nic bránit v jeho uchovnění 🙂

Gucci odešel za duhový most..

19. ledna 2019 kolem 22 hodiny odešel Gucci za duhový most. Svůj den si ještě užil, běhal s ostatními venku, vyfotili jsme nějaké fotky.. Večer zbaštil véču, potom usnul a už se neprobral 🙁 Pravděpodobně to vzdalo srdíčko, na které bral od října léky (dilatační kardiomyopatie).

Posíláme pusu na obláček, budeš nám chybět…

15. 9. 2018 Klubová výstava Chocerady

S celou smečkou jsme se v sobotu vydali do Chocerad na klubovou výstavu.  Účastníky výstavy byli Casička, Allynka, Bounty, Bacardi, Rozárka a Baxynka. Všechny naše dětičky se paní rozhodčí, Sherril Goodwin, líbily a tak si odnesly hezká ocenění.

Baxy – VN 1, nominace nejlepší hlava
Bounty – VN2, nominace nejlepší hlava a pohyb
Rozárka – VN4
Bacardi – VN2, nominace nejlepší hlava a pohyb
Casička – V1, BOV, nominace na pohyb
Allynka – V

Pro nás veliký úspěch, protože paní rozhodčí psiska celkem kosila – výsledky zde

11. 8. 2018 Lucky, co je nového

Šťěňátka už oslavila půl roku od narození, nejinak i náš Lucky. Stále je to náš hravý, milý, vzteklý prcek. Moc nám nevyrostl, ale má se čile k světu. Kožní potíže se projevují, především na tlapkách, ale vše zatím zvládáme bez antibiotik, kortikoidů a dalších vymožeností. Postačí nám obyčejná voda a mastička.

Je to rozmazlínek 🙂

3. 6. 2018

S našimi štěňátky, Bacardim a Bounty, jsme se 2. 6. 2018 vydali na krajskou výstavu v Karlových Varech socializovat. Do batůžku jsme s sebou přibalili i Allynku 🙂 Všichni byli moc šikovní. Pan rozhodčí byl celkem drsný, ale fér. Hodně koukal na zuby, prý kdybychom měli píchlý špičák, tak by nás poslal domů 🙂 Zoubky máme ale v pořádku (štěňata alespoň zatím), takže nás posoudil. B+B se mu líbili, chválil jejich klabáčky – Bacardi má v posudku dokonce „oválná hlava s římským nosem“, nesení uší, úhlení, záda. Oba dva si z výstavy odnesli VN1 a za odměnu psí sušenky. Allynka se mu líbila také, jen se ptal, proč je tak vykrmená 😀 No, bodejď by nebyla, když koním vyžírá pečivo.  Ally si z výstavy odnesla V1, vítěz třídy, krajský vítěz. Takže vymyslíme, kam zase vyrazíme 🙂

Všechna naše miminka mají své nové rodiny. Přejeme jim hodně štěstí

Výsledek obrázku pro čtyřlístek

Dne 29. 1. 2018 se narodila štěňátka po Elince a Palim.  Více info v sekci štěňata.